Ekonomi Haberleri

 Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’den 15 temmuz paylaşımı

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir’den 15 temmuz paylaşımı

''Sevgili Hemşerilerim;

15 Temmuz hain darbe girişimi, ülkemizin tarihi boyunca yaşadığı en büyük ihanetlerden birisidir. 

O karanlık gecede kahraman Türk milleti, Milli mücadele ruhunu büyük bir kararlılıkla yansıtarak işgalcilerin üstesinden gelmeyi başarmış ve tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkılacağının dersini vermiştir. 

Milletimiz, üzerine açılan ateşlere, bombalara, tanklara, uçaklara rağmen asla geri adım atmamış, hainlerin karşısında cansiperane duruş sergilemiştir.

 Bundan beş yıl önce, 15 Temmuz 2016 gecesi devletimize ve milletimize karşı başlatılan hain darbe girişimini; başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeye karşı dik duruşu,  halkımızın ve halkına silah doğrultmayı reddeden askerimizin direnişiyle kazandık.

15 Temmuz gecesi; demokrasiyle cuntacıların, bağımsızlıkla sömürü düzeninin, millet ile küresel teröristlerin göğüs göğse çarpıştığı gecedir. 

O gece, vatanı için hain teröristlere karşı zafer kazanmamızı sağlayan milletimiz, dünyaya örnek olacak nitelikte büyük bir destan yazmıştır ve Milletimizin destansı direnişiyle uzun yıllar boyunca sinsice planlar kurarak,  devletimizin her kademesinde kümelenen terörist alçaklar, etkisiz hale getirilmiştir.

Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah bizlere bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüzün beşinci seneyi devriyesinde tüm Türkiye'de olduğu gibi Havza’da da tek yürek olarak dünyaya Türk Milletinin inancını ve kararlılığını bir kez daha göstereceğiz.

Her zaman devletinin ve milletinin yanında olan Havza ve Havzalıları Kevser Parkı'nda düzenleyeceğimiz programımıza davet ediyorum.

Bizler için büyük ilham kaynağı olan, ülkemizin istiklali ve istikbali için canlarını feda eden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de acil şifalar dileyerek, şükranlarımı sunuyorum.''

Yorumlar

Bir Yorum Yaz