Sağlık

Diyetisyen Tülay Kutlar'ın Rehberliğinde Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin

Diyetisyen Tülay Kutlar'ın Rehberliğinde Sağlıklı Bir Şekilde Kilo Verin

Günümüzde dünyada en çok görülen sağlık sorunlarının başında obezite problemi gelmektedir. Hareketsiz ve durağan bir yaşam süren bireyler, dengeli ve düzenli beslenmedikleri için fazla kilo sorunları ile karşılaşıyor. 

Genetik faktörlerin, metabolizma ve sindirim sistemi sorunlarının da etkili olduğu obezitenin en büyük sebeplerinden biri ise enerji/yağ değerleri yüksek fastfood türü hazır gıdaların aşırı miktarda tüketilmesidir.

Kalıtsal etkenler, spor yapmadan sürdürülen yaşamlar, aşırı yağlı ve kalorisi yüksek yiyecekleri tüketme gibi sebeplerden dolayı insan vücudu yakamadığı enerjiyi bel, karın, kalça bölgesi başta olmak üzere vücutta yağ olarak depoluyor.

Kilo vermekten daha önemli olan sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Bunun için de bir uzmana mutlaka danışılmalıdır.

SİZ YETER Kİ İSTEYİN!

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde bulunan beslenme ve diyet kliniğinde kilo sorunu olanlara yaptığı rehberlik ile onların hayatlarını değiştiren Diyetisyen Tülay Kutlar, önerdiği sağlıklı kilo verme yollarıyla birçok kişiye umut oldu. 

Fazla kilo sorunu yaşayan ve fiziksel olarak kötü bir görünüme sahip olan hastaların kapısını çaldığı Kutlar, fazla kilo sorunu yaşayan hastalarına ''Siz yeter ki isteyin!'' diyerek sağlam irade ile her şeyin mümkün olduğu inancını aşılıyor.
 
Mesleğindeki yetkinliğini yüzünden hiç eksik olmayan ve karşısındaki insana güven veren samimi gülümsemesiyle birleştiren Kutlar, bugüne kadar birçok hastasının sağlıklı bir şekilde kilo verdiğine şahit oldu.

KUTLAR'IN KAPISINI ÇALANLAR ZAMANLA KENDİSİNİ BÜYÜK BİR AİLENİN İÇİNDE BULUYOR

Mesleğini tutku ile yapan Kutlar'a 7'den 70'e her yaş grubundan insan başvuruyor. Kutlar'ın kliniği aynı zamanda büyük bir ailenin de yuvası niteliğinde. Çocuk, genç orta yaşlı birçok insan Kutlar'ın kliniğinde yepyeni görüntüsü ile adeta yeni bir hayata merhaba diyor.

50 YAŞINDAKİ KADIN SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE 27,5 KİLO VERDİ

Fazla kilolar özellikle ilerleyen yaşlarda kalp yetmezliği, diyabet gibi birçok hastalığın da sebebi olabiliyor. Kutlar'ın kliniğine gelen 50 yaşındaki kadın sağlığından hiçbir şey kaybetmeden aksine sağlığına kavuşarak 27,5 kilo vermeyi başardı. Azmin başarısını öykünün kahramanı olan kadından izlemek için bağlantıya tıklayın. 


AÇTIĞI İNSTAGRAM HESABI İLE FAZLA KİLOLARINDAN KURTULAN KİŞİLERİN ÖYKÜLERİNİ PAYLAŞIYOR
 
Kutlar, instagramda dyt.tulaykutlar adı ile açtığı instagram hesabında kendisine başvurup kısa sürede sağlıklı bir şekilde aşırı kilolarından kurtulan kişilerin başarı hikayelerini paylaşıyor. Bu hikayeler ise fazla kilo sorunu nedeniyle hayatı kabusa dönen ama kilo verme cesaretini bulamayan binlerce kişiye başarma azmi aşılıyor.

FARUK ERSOY 5 AYDA SAĞLIĞINI KAYBETMEYEREK  36 KİLO VERDİ

Kutlar'ın beslenme ve diyet kliniğine gelen her kişi verdiği kiloların sonunda yeniden doğmuş gibi eski kötü görüntülerine veda ediyor. Kutlar, 5 ay sonunda 36 kilo vererek yepyeni bir görünümü ulaşan Faruk Ersoy ile çektiği kilolara veda videosunu instagram hesabında paylaştı. 5 ayda 36 kilo vererek kendisinde büyük bir değişimi Kutlar'ın rehberliğinde yaratan Ersoy'un başarı hikayesini bağlantıya tıklayarak izleyebilirsiniz.


DOĞRU YÖNTEMLER VE GÜÇLÜ BİR İRADE İLE KİLO VERMEK ZOR DEĞİL

Kutlar, düzgün ve düzenli bir şekilde uygulanacak doğru bir diyet programı ile kilo vermenin zor olmadığını söyledi. Bir uzman diyetisyenin kişinin kan tahlillerini yaparak hazırladığı diyet listesine katı bir şekilde uyulması ve düzenli spor yapılması halinde kilo verilebileceğini söyleyen Kutlar, diyet yapmanın aç kalmak anlamına gelmediğini vurguladı.

İSMİ OLAN HAZIR DİYETLERDEN KAÇIN. DİYET KİŞİYE ÖZELDİR

Kutlar, diyetlerin kişilere özel olarak hazırlanması gerektiğine vurgu yaptı. Aksi takdirde kilo kaybı sağlıklı bir şekilde yapılamaz. 

PEKİ, TÜLAY KUTLAR'IN KLİNİĞİNDE NELER YAPILIYOR?

Online diyetler ile her zaman her yerde fit kalmaya devem ediliyor. Daha fazlası için bağlantıya tıklayın. https://www.instagram.com/p/CIlZsbOB8dY/

AŞAĞIDAKİ BAĞLANTILARA TIKLAYARAK DİYETİSYEN TÜLAY KUTLAR'A ULAŞABİLİRSİNİZ


Yorumlar

Bir Yorum Yaz